Wspólny z projekt z filią Centralnej Biblioteki RejonuWileńskiego we wsi Dukszty „W świecie wierszy“

W ramach projektu „W świecie wierszy“ w budynku biblioteki w Duksztach odbyła się impreza pod tematem „Święto poezji“. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami zawczasu przygotowali się ucząc się na pamięć wierszy polskich poetów, przygotowując ilustracje do wybranych wierszy, ucząc się sztuki wcielania się w role bohaterów. Każdy recytował swój wiersz, przedstawiał ilustrację do wiersza. Następnie bibiotekarki p. Grażyna Andruszkiewicz i Anżela Łabowicz czytały urywki tekstów i wspólnie omawiały. Ciekawym punktem programu było pisanie przepięknym gęsim piórem swoich inicjałów. Okazało się, że to niełatwa sztuka. Uczniowie mieli też okazję wypróbować pisanie į kopiowanie przy pomocy kalki. Wszystko to wywołało zaciekawienie i zachęciło do zgłębiania sztuki kaligrafii. Panie zachęcały wszystkich uczniów do czytania książek, zaprezentowały najnowsze pozycje dla dzieci. Dziękujemy za współpracę!