Święty Mikołaj z Poznania w Duksztach!

Już ponad 30 lat współpracy pomiędzy Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz Społeczną Szkołą Podstawową im. Edwarda hr. Raczyńskiego nr 2 w Poznaniu a naszą szkołą co roku odwiedza nas św. Mikołaj. Właśnie dziś 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajkowych dzwoneczków. Wraz z oczekiwanym gościem, z ogromem prezentów odwiedziła grupa Przyjaciół z Poznania.
Po krótkim występie uczniów zaśpiewaliśmy wspólną kolędę „Wśród nocnej ciszy”, która jeszcze bardziej nas zjednoczyła.
„Szczególnie teraz w czasie świątecznym, który jest dla nas wszystkich czasem oczekiwania, radości i miłości, zostaliśmy obdarowani” – cieszyła się Pani dyrektor Alicja Bylińska.
Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość, którą od Państwa otrzymujemy. Szczere podziękowania kierujemy dla Dyrekcji Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr.2 im. E. Raczyńskiego w Poznaniu, dla pedagogów, rodziców i uczni tych szkół za prezenty. Dziękujemy również Towarzystwu Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej za ogrom włożonej pracy i wysiłku aby uszczęśliwić każdego dziecka.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć.