Zajęcie z funkcjonariuszkami policji „Wzajemne obcowanie i sposoby radzenia z przemocą”

7 marca Duksztańską filię Gimnazjum w Awiżeniach odwiedziły  funkcjonariuszki policji do spraw spoecznościowych z komisariatu  rej.wileńskiego. W ramach programu miesiąca „Bez przemocy” przeprowadziły prewencyjne zajęcie pt. „Wzajemne obcowanie i sposoby radzenia z przemocą”. Były pokazane krótkie sytuacyjne filmiki, dotyczące omawianego tematu, które pokazały najlepszą drogę do rozwiązywania konfliktów.  W pogadance poruszono temat przemocy w życiu codziennym. Dzieci zadawały pytania, analizowały różne sytuacje. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia i otrzymaniu odblasków, uczniowie mieli okazję usiąść w policyjnym wozie i obejrzeć go od środka. Dziękujemy paniom Zarianie Raizgytė oraz Wiolecie Witlickiej-Zubanowej za pouczające zajęcie, a pani Bożenie za zorganizowanie tego spotkania.