Lekcja „Bezpieczny internet”w Filii Centralnej Biblioteki Rejonu Wileńskiego we wsi Dukszty

7 lutego uczniowie klas 1-4 duksztańskiej filii Gimnazjum w Awiżeniach otrzymali zaproszenie na niezwykle imponującą lekcję „Bezpieczny internet”w Filii Centralnej Biblioteki Rejonu Wileńskiego we wsi Dukszty. Pani Anżela Labowicz i Grażyna Andruszkiewicz zaskoczyły uczniów przygotowanym materiałem: ciekawym filmikiem, pouczającymi plakatami, pięknymi dekoracjami, które natychmiast przeniosły wszystkich w wirtualny świat. Pani Anżela w sposób symboliczny przy pomocy kłębka nici pakazała, jak są ze sobą połączeni użytkownicy internetu. Filmik o chłopaku, który walczył ze swoim uzależnieniem, posłużył dobrym materiałem do pogadanki i zawiązania się dyskusji o tym, ile czasu każdy z uczniów spędza przy komputerze.
Uczniowie z zaciekawieniem przypinali kartki do plakatu z właściwym i niewłaściwym zachowaniem. Dzieci zapoznały się z prawidłami zachowania się w internecie, dowiedziały się o okazywaniu szacunku do innych użytkowników oraz co to jest cyberprzemoc. Wykazały sięwiedzą rozwiązując krzyżówkę na temat bezpiecznego internetu. Uwieńczeniem były atrakcyjne dyplomy, które otrzymali uczniowie za czynny udział. Dziękujemy za niezapomnianą lekcję na aktualny temat, ponieważ każdego dnia dokonujemy wyboru, w jakim świecie żyć.