,,Spalvota vasara“ – vasaros stovykla Dūkštų pagrindinėje mokykloje

Dūkštų pagrindinė mokykla birželio 8-12 dienomis vyko vasaros stovykla ,,Spalvota vasara“, kurios metu dalyvavo 12 moksleivių ir 5 pedagogai. Stovyklos tikslas organizuoti kūrybišką ir prasmingą poilsį, kuris moksleiviams teiktų etikos, estetikos, fizinio aktyvumo, tinkamo bendravimo pagrindus, supažindintų su Lietuvos kraštovaizdžiu bei kultūra.
Saulėtai vasarai prasidėjus Vilniaus rajono Dūkštų pagrindinės mokyklos 1–4 klasių moksleiviai rinkosi į fantastišką dieninę vasaros stovyklą „Spalvota vasara“ – nepamirštamą ir atradimų kupiną kelionę. Šią stovyklą, birželio 8-12 dienomis, organizavo mokyklos pedagogai. Kiekvienas vaikas turi augti visapusiškai tobulėdamas, todėl stovyklos organizatorių pagrindinis siekis – skatinti turiningą vaikų vasaros poilsį, sudarant sąlygas realizuoti mokinių asmeninius pomėgius edukacinių ir pažintinių veiklų metu, ugdyti jų socialinius įgūdžius, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą.
Pirmoji stovyklos diena buvo skiriama edukacijai Operos ir baleto teatre bei Zooparke Vilniuje. Operos ir baleto teatre moksleiviai susipažino su teatro istoriją bei pasivaikščiojo po teatro užkulisius. Zooparke susipažino gyvūnų pasauliu. Mokiniai tiesiog žavėjosi šiais gyvūnais.
Antrąją dieną stovyklautojai leidosi į pažintinę edukaciją po Dūkštų Neries regioninį parką, kuriame stebėjo augalų vystymąsi. Plenero metu tapė savo gamtos įspūdžius.
Smagi buvo trečioji stovyklos diena. Moksleiviai gilino anglų kalbos žinias bei susipažino su informacinių technologijų pasauliu. Stebėjo ir bandė dronų darbą bei galimybes. Emocijų tikrai netrūko!
Ketvirtąją dieną praleidome istorijos apsuptyje – Trakuose. Trakuose aplankėme seną pilį ir ragavome karaimų kibinus.
Penktąją – paskutinę stovyklos dieną, mokiniai aplankė Sirokomlės muziejų Bareikiškėse kuriame rašė plunksną,bei nuostabų dvarą Jašiūnuose.
Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia – nepamirštama patirtis, istorijos įsisavinimas, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera.
Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybės administracijai už parama stovyklai, dėkojame visiems prisidėjusiems prie mokyklos stovyklos įgyvendinimo. Labiausiai dėkojame mokiniams už jų draugiškumą, aktyvų dalyvavimą, pagalbą vieni kitiems ir plačias šypsenas, kurios mus džiugino visos stovyklos metu. Galima teigti, kad vasara tikrai tapo spalvingesnė.

Edita Staniulionienė
Muzikos mokytoja, stovyklos koordinatorė