Świętujemy Dzień Niepodległości Polski

11 listopada w Szkole Podstawowej w Duksztach obchodzono Narodowe Święto Niepodległości Polski. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły zebrali się na uroczystym apelu, aby wspólnie odśpiewać „Rotę”, przedstawić społeczności szkolnej przygotowany patriotyczny program słowno-muzyczny „Droga do Niepodległości”. Uczniowie klasy trzeciej i czwartej opowiedzili najważniejsze fakty z dziejów tragicznych kart historii, dzieci z klasy pierwszej i drugiej deklamowały piękne polskie wiersze, rozniecając w sercu każdego dumę z tego powodu, że się jest Polakiem. Ręce uczniów powiewały jak flagi, biły jak dzwony, wyrażały radość z powodu wolności, a serca przepojone były miłością do Polski. Z okazji Święta Niepodległości korytarz szkoły był ozdobiony w kolorach biało- czerwonych. Nauczycielka plastyki Irena Żygis zaprezentowała wystawę prac plastycznych pt. „Kocham Polskę”. Nad przygotowaniem programu czuwały też nauczycielki Edyta Staniulioniene oraz Ana Pozniak.

W ramach Tygodnia Języka Polskiego zorganizowano też szereg innych przedsięwzięć. Była to wizyta w duksztańskiej bibliotece i zajęcie edukacyjne „Literatura krajów północnych“ oraz pogadanka „Książki, które lubię”. Odbył się konkurs wiedzy „Co ja wiem o Polsce?”, akcja „ Dbamy o poprawność języka polskiego”, przegląd filmów polskich. Uczniowie odwiedzili też Muzeum ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole oraz zapalili znicze na jego grobie.