Dzień Nauczyciela-to szczególny dzień

Dzień Nauczyciela to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. To dzień pełen uśmiechów, miłych, wypowiedzianych przez uczniów słów oraz oryginalnych, własnoręcznie wykonanych prezentów. Święto to w tym roku obchodziliśmy 4 października.

Już od samego rana uczniowie czekali na nauczycieli, aby ich pozdrowić i zawiadomić, że ten wyjątkowy dzień nauczyciele przeżyją w roli uczniów, a czwartoklasiści wypróbują siebie w zawodzie nauczyciela. Młodzi nauczyciele przygotowali dla swych młodszych kolegów ciekawe zajęcia. Radości nie było końca, gdyż nauka okazała się świetną przygodą, a dowodem na to był stos zapisanych kartek. Niespodzianką były przepiękne korony, sprezentowane dla nauczycieli z jakąś dedykacją. Program artystyczny przedstawiony przez uczniów klas 1-4 stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli, u wielu wywołał serdeczny uśmiech i łezkę wzruszenia. W pięknych słowach uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za trud nauczania i wychowania, życząc przy tym dużo satysfakcji z wykonywanej pracy. Imprezę uświetniły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, który prowadzi nauczycielka muzyki Edita Staniulionienė. Oprócz montażu słowno–muzycznego wszyscy zebrani obejrzeli program taneczny przygotowany przez grupy przedszkolne „Pszczółki„ oraz „Motylki”. Całość uroczystości zwieńczyły życzenia i kwiaty.