Projekt „Owoce i warzywa – to źródło zdrowia”.

7 października  uczniowie klas początkowych Duksztańskiej Szkoły Podstawowej wraz z dzieciakami z przedszkola uczestniczyli w projekcie pt. „Owoce i warzywa – to źródło zdrowia”. Każdy z uczniów przygotował  narysowany przez siebie rysunek z owocami  lub warzywami, które rosną w naszej miejscowości i pięknie o nich opowiedział.  Panie z przedszkola Teresa Dunowska i Iwona Dulke ułożyły przyniesione przez dzieci owoce i warzywa w piękną kompozycję, co jeszcze bardziej motywowało uczniów do mówienia na ten temat.  Pani Teresa pomysłowo umieściła rysunki na sznurkach przy pomocy spinaczy w przytulnej, murowanej altance. Najpierw dzieci opowiedziały, co narysowały na swoich obrazkach, a potem aktywnie odpowiadały na pytania nauczycielek, dotyczące dań, które możemy sporządzić z owoców i warzyw. Po obejrzeniu wystawy wykonane własnoręcznie smakołyki pani Teresy  znikały w ustach . Następnie wszyscy chętnie bawili się w „Strumyk” i „Łapanie warzyw do zupy”, gdzie kucharzem był Damian z 4 klasy. Okazało się, że wychowawczyni 1-2 klasy Aneta Poźniak jest wspaniałym wodzirejem i potrafi uczyć dzieci świetnie się bawiąc.  Pogoda   dopisała. Dzieci wesoło spędziły czas i  powtórzyły nazwy owoców , warzyw oraz dań z nich sporządzonych.