Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości. Magia tych Świąt polega także na tym, że więcej czasu spędzamy z bliskimi i znajomymi. To czas wzajemnych odwiedzin, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń.
Tradycyjnie, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się
koncert świąteczny.
Na początku uroczystości zaproszonych gości i wszystkich przybyłych serdecznie powitała Pani dyrektor Alicja Bylińska, który życzyła wszystkim zgromadzonym zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt, spędzonych miło w rodzinnym gronie. Aby we wszystkich domach gościła zawsze miłość i radość.
Miłości, wiary i nadziei życzyła starosta gminy Dukszty Honorata Masalska.
Z uwagą wysłuchaliśmy przesłania oraz wielu serdecznych słów i życzeń wypowiedzianych przez księdza proboszcza Waldemara Ulczukiewicza. Życzył Wszystkim błogosławionej bożonarodzeniowej radości, nadziei i Bożego błogosławieństwa we wszystkich życiowych poczynaniach.
Po krótkiej modlitwie jak jedna wielka rodzina połamaliśmy się tym Chlebem Miłości składając sobie życzenia.
Kolędy, pastorałki, bożonarodzeniowe piosenki oraz przedstawienia w wykonaniu dzieci z grupy „Biedroneczki” , „Motylki” oraz uczni klas początkowych, napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy wszyscy magię zbliżających się świąt.
Na zakończenie koncertu jak to na świąteczny okres przypada każde dziecko otrzymało prezenty od św. Mikołaja.
Dziękujemy za otrzymane prezenty naszym Przyjaciołom Społecznej Szkole Podstawowej im. Edwarda hr. Raczyńskiego nr 2 w Poznaniu, Towarzystwu Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, Pomocy Polakom na Wschodzie Prezesowi Zarządu Fundacji Panu Mikołajowi Falkowskiemu, Ksiądzu Proboszczowi Henrykowi Małeckiemu z Parafii św. Tomasza w Warszawie i wszystkim ludziom Wielkiego Serca.

„Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
przyniesie spokój i radość w gronie bliskich osób,
będzie głębokim przeżyciem spotkania z nowo narodzonym Jezusem,
a Nowy 2023 rok obdaruje pomyślnością i szczęściem”.