Piąty dzień obozu letniego

W ostatnim dniu obozu pojechaliśmy do gospodarstwa p.Jolanty,opiekującej się sporą ilością uroczych alpaków. Jej „królewstwo”znajduje się w rejonie trockim. Wstępem do naszego zajęcia było opowiadanie gospodyni o zwyczajach tych zwierząt. Alpaki są świetnymi kosiarkami trawnika i dawcami doskonałej wełny. Kiedy te zwierzęta zostały wypuszczone ze stodoły, bez żadnej bojaźni podeszły do dzieci i z rąk zaczęły jeść marchewkę i spec. przygotowane smakołyki przygotowane panią Jolantą dla nas. Radości było co niemiara. Wracając do domów autobusem po kolei śpiewaliśmy wszystkie znane nam piosenki. W szkole na zakończenie obozu były każdemu uczestnikowi ufundowane lody. Dziękujemy p. Grecie Baliul, p. Reginie Jodko, p. Danucie Pileckiej, p. Irenie Žygis za uporządkowanie wszystkich dokumentów, dotyczących realizacji tego udanego projektu.