Czwarty dzień obozu letniego

We czwartek pojechaliśmy do Muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie. Gospodyni Muzeum-p.Halina Bakuła przyjęła nas gościnnie: najpierw pokazała wnętrze uroczego dworku, gdzie mieszkał słynny pisarz. Następnie uczestnicy obozu wraz z p. Anią wykonali aniołów ze słomki. Takie dekoracje z powodzeniem można zastosować w upiększaniu szkolnej i domowej przestrzeni. Na  ślicznie zagospodarowanym terytorium zjedliśmy pyszne kanapki,przygotowane gospodyniami naszej szkoły:p.Danusią i p. Judytą. Po spożyciu posiłku udaliśmy się do Miednickiej twierdzy. W muzeum średniowiecznego zamku w Miednikach wysłuchaliśmy opowiadanie o krzyżakach, bitwie pod Grunwaldem, innych pobliskich twierdzach. Mieliśmy okazję zobaczyć upolowanego ogromnego żubra, niedźwiedzia, inne wypchane zwierzęta. Po obejrzeniu panoramy z najwyższej baszty miednickiej – „donŻonu” zadowoleni wróciliśmy do Dukszt.