Drugi dzień letniego obozu

14 czerwca szkolnym autobusem pojechaliśmy do Muzeum Pałacu Władców. Pierwszym zajęciem edukacyjnym było oprowadzenie po muzeum i wysłuchanie o historii muzealnych eksponatów: średniowiecznych butach, królewskich meblach, obrazach w złoconych ramach,piecowych dekorowanych kafelkach. Następną edukacją było tworzenie ze specjalnej modeliny korony wielkoksiążęcej. Każdy uczestnik obozu ulepił piękny medal z wizerunkiem korony. Po wyjściu z muzeum weszliśmy do Parku Bernardyńskiego i na ławeczce przy uroczej fontannie zjedliśmy kanapki.Raptowny deszcz przeszkodził nam w późniejszych planach spaceru po starówce. Pomimo tego faktu pełni pozytywnych wspomnień wróciliśmy z p. Mikołajem i dwoma paniami do szkoły.