Edukacyjne zajęcie „Kosmos i robotyka”

Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. W by iść w nogę z czasem, zaprosiliśmy specjalistę ze Studium robotyki, aby zapoznać dzieci z niezwykłym światem nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn. To okazja, by zaszczepić pasję, która zostanie być może do końca życia.
Uczniowie klasy pierwszej zaczęły swą przygodę z technologiami od wykorzystania klocków Lego. Następnie zaprogramowały zrobione własnoręcznie pojazdy za pomocą prostego, dostosowanego do ich wieku i umiejętności języka obrazkowego. Dzieci starsze konstruowały według instrukcji robotów, które będą wykonywać określone zadania i pokonywać przeszkody. Również zaprogramowały je przy użyciu tabletów i łatwego do opanowania, ale dającego duże możliwości języka. Każde dziecko potrafiło wykonać zadanie oraz z zaciekawieniem uczestniczyło w wyścigach robotów. Wrażenia na długo pozostaną w dziecięcej wyobraźni.