Święta tuż tuż…

Jest taki dzień,
bardzo ciepły, choć grudniowy,
dzień zwykły dzień,
w którym gasną wszelkie spory(…)

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który przypomina o radosnej prawdzie wiary, że Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Jest to także czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili i zapominają o wszelkich sporach, waśniach. To również czas radosnego świętowania w gronie najbliższych, kolędowania, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń i wystawiania jasełek, czyli biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. Tradycją już się stało, że w Szkole Podstawowej w Duksztach przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się świąteczny występ . 17 grudnia 2021 r. zaprezentowali je uczniowie klas początkowych. Wykonali tradycyjne kolędy i pastorałki. Deklamowali wiersze oraz przybliżyli historię narodzin Pana Jezusa.

Świątecznym akcentem były życzenia Pani dyrektor Greta Balul. Na zakończenie świętowania  przełamaliśmy się opłatkiem i oczywiście uczniowie zostali obdarowani prezentami od Św. Mikołaja z Poznania, Warszawy oraz Dukszt za co z całego serca dziękujemy.