Piękne okolice Dukszt

Wiadomo, że Dukszty słyną z atrakcyjnych okolic, ciekawewgo ukształtowania terenu, niepowtarzalnych zakrętów Wilii i wartkiej Duksztanki, wiekowych dębów i innych darów natury. Niezwykle piękna jesienna aura pozwoliła uczniom klas początkowych na kilka wypadów, poświęcony badaniu i zwiedzaniu najpiękniejszych miejsc Parku Regionalnego „Wilia”.
Przyroda jest najlepszym przyjacielem człowieka. Obcując z nią, uczymy się szacunku i miłości do niej. Obserwując, zdobywamy wiedzę na temat wielu ważnych rzeczy, albowiem jednym z prioritetów szkoły jest przyrodnicze i ekologiczne kształcenie uczniów.
Dech zapiera majestat grodziska w Buiwidach, otaczające jego urwiska i wysokość, z której patrzymy w dal. Z góry rozpościera się niezwykle piękny widok, można z tego punktu kontemplować wielkość natury i jej tajemnice, zanurzyć się w barwach złotej jesieni. Trasa biegnąca w przeciwnym kierunku doprowadza do ogromnego dębu i prowadzi w dół do rzeki. Ileż uciechy miały dzieci, poznając coraz to nowe zaskakujące miejsca w parku.