Dzień Nauczyciela w Duksztańskiej Szkole Podstawowej

Dzień Nauczyciela w Duksztańskiej Szkole Podstawowej minął w małym gronie, ale obfitował w emocje, które są dowodem, iż zawód nauczyciela jest ważny, że można odczuwać satysfakcję i dumę, kształtując młode pokolenia.
Dzień Nauczyciela to zawsze niezwykły dzień dla nauczycieli i uczniów każdej szkoły. To czas, gdy szczególnie odczuwamy, że jesteśmy organizmem, w którym rola każdego członka ma ogromne znaczenie i sens. Każdy na swoim miejscu pełni pewne obowiązki i tak „budujemy” wspólny dom, w którym chcemy, by dzieci czuły się szczęśliwe. Dlatego poczucie wspólnoty, wzajemne wsparcie, szczere i życzliwe słowa, udział każdego członka kolektywu we wspólnym budowaniu naszej codzienności jest najlepszą receptą na na przyjazną uczniowi szkołę, dobre przeżywanie kolejnego dnia, udane świętowanie.
Ten dzień przyniósł wiele miłych niespodzianek. Cieszyły z serca płynące życzenia, własnoręcznie zrobione pocztówki, kolorowe dekoracje i rozpromienione twarze uczniów. Wszystkich wzruszyło przemówienie dyrektor szkoły Grety Baliul, która podkreśliła, iż nauczycielem można być tylko z powołania oraz złożyła życzenia kolektywowi, dziękując za oddaną pracę.