Obóz młodego ekologa

Podczas drugiego dnia obozu „Młodego ekologa” uczniowie szkoły wraz z P. Ireną Žygis oraz P. Anetą Poźniak udali się do pobliskiego dębniaku. Należy on do Parku Narodowego Litwy i posiada największą ilość dębów w jednym skupisku leśnym. Podczas spaceru dzieci obejrzały rzeźby pogańskich bożków, tajemniczy kamień, miały okazję zobaczyć stary młyn i posłuchać wartkiej Duksztanki. Z wędrówki po jesiennym lesie dzieci wróciły do szkoły, gdzie na nie czekał smaczny obiad, przygotowany przez P. Danusię i P. Judytę. Jesteśmy wdzięczni kierowcy – P. Mikołajowi – za wygodny i komfortowy transport. Dziękujemy P. Grecie, P. Edycie i P. Reginie za sporządkowanie wielkiej ilości dokumentów dla realizacji tak ciekawego obozu.