Ekskursija į Vilnių

Prisilietimas prie kultūros ir technikos paveldo Liubavos dvare
Spalio 17 d. Dukštų pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Prisilietimas prie kultūros ir technikos paveldo Liubavos dvare“. Pirmasis programos objektas buvo apsilankymas Liubavo dvaro malūne, kuris yra vienas seniausių Lietuvoje. Šiuo metu dvaro teritorijoje įrengtas muziejus, kuris skatina susipažinti su kažkada čia naudojamomis technologijomis ir gamyba. Mokiniai turėjo unikalią galimybę iš arti pažvelgti į technologijas, kurios turėjo svarbų vaidmenį tuometinių žmonių gyvenime, įskaitant vandens malūną, kuris šimtmečius buvo naudojamas miltams gaminti. Svarbu pabrėžti, kad muziejuje eksponuojama daugiau nei dešimt skirtingų gamybos procesų, pvz., medžio apdirbimas, metalo apdirbimas, veltinio pynimas ir net energijos gamyba. Pakeliui į Vilnių sustojome Pikeliškių dvare, kuris buvo mėgstamiausia maršalo Juzefo Pilsudskio rezidencija. Dvaras pripažintas vietinės reikšmės architektūros ir kraštovaizdžio paminklu ir įtrauktas į Lietuvos Respublikos paminklų registrą. Čia mus labai svetingai priėmė ponia Leokadia, kuriai esame labai dėkingi.

Edukacinis užsiėmimas „Tradiciniai Vilniaus amatai“
Pirmiausia apsilankėme Stiklių gatvėje, kur susipažinome su amatais, kurie buvo populiarūs šiame mieste. Edukacinio užsiėmimo „Tradiciniai Vilniaus amatai“ metu aplankėme dvi senamiesčio galerijas, dalyvavome praktiniuose užsiėmimuose. Pirmoje galerijoje mes stebėjome įtaisus, naudojamus audimui, lino ir jo gaminių perdirbimui. Vaikai bandė pinti rankšluosčius, kurie praeityje buvo dedami į jaunosios kraitį. Papuošalų galerijoje klausėmės įdomios pamokos apie gintarą ir jo istoriją bei dalyvavome dirbtuvėse, kurių metu sukūrėme gintaro amuletus. Nepaprastai skoningai dekoruotas galerijos interjeras džiugino akį ir įkvėpė dirbti. Tokiu būdu įgavome žinių apie senuosius amatus ir profesijas, kurios puikiai papildė „Pasaulio pažinimo” pamokų temas.