EDUKACINĖ IŠVYKA Į ANYKŠČIUS

Ankstyvą rugsėjo 24 d. rytą 1-4 klasių mokinių grupė išvyko į Lietuvos šiaurę, į edukacinę kelionę po Anykščius. Pakeliui, važiuodami pro kaimus ir miestelius, grožėjomės rudeniškais vaizdais. Pirma mūsų stotele tapo Anykščių medžių lajų takas.

Medžių lajų tako kompleksas buvo atidarytas 2015 metų rugpjūčio 7 dieną Anykščių šilelyje. Palyginti nedidelis miškas yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas Antanas Baranauskas. Keliaujant Medžių lajų taku mus lydėjo ištraukos iš jo poemos „Anykščių šilelis“. Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 metrai. Čia apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatėme aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus, susipažinome su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe – Puntuko akmenimi. Keliaudami Medžių lajų tako komplekso maršrutu dalyvavome edukacinėje progamoje „Anykščių šilelis – miškas kitaip“. Programos metu, kartu su gide Inga sužinojome daug įdomių faktų apie mišką, jo augmeniją bei gyvūniją, medžių simboliką, išgirdome legendas.

Kita stotelė – labirintų parkas. Čia galėjome išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Labirintų parką sudaro keturi skirtingi labirintai bei daugybė kitų pramogų. Visiems mokiniams labai patiko ši pramoga.

Grįžtant namo, užsukome į Kavarsko miestelyje, kuriame yra legendomis apipintas, neva stebuklingas gydomąsias galias slepiantis Šv. Jono šaltinis. Ši gaivaus tyro vandens versmė kalnelio viršuje prasigraužusi net 134 metrus nuo Šventosios upės vagos lygio.

Ekskursijos metu, mokiniai įgyjo daugiau geografijos bei gamtos žinių, pasitikrino savo lietuvių kalbos žinias. Grįžo laimingi ir pilni įspūdžių.