Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

3 września 2018 roku o godzinie 9 uczniowie Szkoły Podstawowej w Duksztach zebrali się na uroczystym apelu, by rozpocząć nowy rok szkolny. Na inaugurację  przybyła Przewodnicząca frakcji AWPL  i ZCHR w Sejmie Litwy Rita Tamasziuniene. Uroczyście przecięła wstęgę do nowo wyremontowanych pomieszczeń, które będą służyły dla przedszkolaków.  Dyrektor szkoły Czesława Bartoszewicz powitała uczniów oraz nauczycieli, życząc wielu sukcesów. Z ogromną radością społeczność Dukszt przyjęła to, że szkoła otrzymała  mikrobus, który będzie dowoził dzieci. Uczniowie będą mieli też możliwość częściej jeździć na wycieczki, zawody, konkursy, robić wypady na nietradycyjne lekcje.  Dziękujemy Samorządowi Rejonu Wileńskiego za ulepszanie warunków do nauki. Po koncercie uczniowie udali się na Mszę św. do kościoła pw. Św. Anny w Duksztach, by otrzymać błogosławieństwo i modlić się o pomyślność w nowym roku szkolnym.