Rumszyszki

Podczas zebrania Rady Pedagogicznej kolektyw duksztańskiej szkoły postanowił we wrześniu z uczniami udać się do muzeum w Rumszyszkach.Dobra pogoda sprzyjała obejrzeniu 195 hektarowego skansenu,znajdującego się niedaleko Kowna.Eksponaty skansenu pochodzą z końca XVIII w. – początku XX w. Zgrupowane są w kompleksy: miasta, wsie, zagrody. Zobaczyliśmy tu domy, zabudowania gospodarcze, meble, ikonografię, naczynia, narzędzia pracy, ubrania z 4 regionów etnograficznych Litwy: Dzukii, Auksztoty, Żmudzi i Suwalszczyzny.Uczniowie 1-4klas oraz dwie panie dzielnie i z wielkim zaangażowaniem zwiedzili powierzchnię przedstawionych mini wiosek i miasteczka.Mamy nadzieję, że w następnym roku ponownie odwiedzimy tę uroczą miejscowość.