U Syrokomli z piórem i z wizytą w pałacu Balińskich

Na zakończenie obozu letniego ,,Kolorowe lato” 12czerwca uczniowie naszej szkoły spędzili bardzo treściwie.
Gościliśmy w Borejkowszczyznie w XIX- wiecznym drewnianym dworku, w którym mieszkał poeta Władysław Syrokomla (wł.Ludwik Kondratowicz), obecnie mieści się tu jego muzeum. Nasi uczniowie mieli tu ciekawe warsztaty edukacyjne – edukacja kaligraficzna. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z trudną sztuką pisania gęsim piórem, stalówką i patyczkiem bambusowym. Udany pobyt w muzeum uwieńczyła wycieczka po museum. Uczniowei zaciekawiły się eksponatami muzeum – „mówiącymi szafami”.
Po edukacji w Borejkowszczyznie udaliśmy się do sąsiedniego rejonu Solecznickiego – do Jaszun. Jeden z najpiękniejszych zabytków Ziemi Solecznickiej – Pałac Balińskich w Jaszunach. Uczniowie zwiedzili pałac a Pani przewodnik przyblizyła historię, tradycję i żzcie rodziny Balińskich.
Pełni wrażeń i z bagażem wiedzy wróciliśmy do kochanych Dukszt.