Rozpoczęcie obozu letniego ,,Kolorowe lato”

8 czerwca uczniowie klas początkowych rozpoczęli swoją przygodę edukacyjną na letnim obozie „Kolorowe lato”.
Program pierwszego dnia obozu był bogato wypełniony. Udaliśmy się na wycieczkę do teatru Opery i baletu w Wilnie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy o teatrze i muzyce. Zwiedziliśmy zakulisy teatru Opery i baletu w Wilnie. Podczas edukacji dzieci mogły poczuć duch artysty i obejrzeć trudną pracę pracowników za kulisami. Największą frajdę zrobiło to, że pod koniec edukacji każde dziecko mogło wcielić się w rolę postaci z opery lub baletu np. Czarnego Łabędzia z baletu ,,Jezioro łabędzie” p. Czajkowskiego.
Po edukacji przy gmachu teatru Opery i baletu zjedliśmy obiadek i dalej w drogę.
Droga prowadziła do mini Zoopark. Przewodnik treściwie opowiedział o znajdujących się tu zwierzętach. Uczniowie mieli okazję pogłaskać króliczki i świnkę morską. Każdy odważył się dotknąć żmii. Wiele radości sprawiło bycie w klatce z papugami i nietoperzami. A skaczące lemury i małpki wzbudziły zaciekawienie oraz dostarczyły wiele dobrych wrażeń. Podczas zwiedzania każdy potrafił przezwyciężyć swój strach przed dzikimi zwierzętami. W powrotnej drodze nie zabrakło dyskusji i wrażeń. Była to wspaniała lekcja przyrody.
To był początek przygód obozu letniego. Następne dni zapowiadają się również treściwie i
ciekawie.

Edyta Staniulioniene