Dzień Europy

10 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się impreza poświęcona obchodom Dnia Europy zorganizowana przez nauczycielkę języka angielskiego Janę Tamašunaitė. Podczas imprezy uczniowie klas początkowych, przygotowani przez nauczycielkę języka litewskiego Władysławę Zdanowicz czytali o Wilnie – stolicy kultury i Unii Europejskiej – przedstawili wszystkie flagi krajów europejskich, ich stolice i słowo „Cześć” w ich językach państwowych, a także recytowali wiersze o ojczyźnie. Przygotowani przez nauczycielkę języka angielskiego dzieci śpiewaly dwie piosenki – wesołą piosenkę „Baby Shark” w języku angielskim i słynną piosenkę „Panie Janie” nawet w sześciu językach! Klasy 2-4 recytowały także piękne wiersze o kolorach i wiośnie w języku angielskim. Nauczycielka języka angielskiego przedstawiła również szereg zagadek o krajach europejskich, przygotowała uczniów 7-8 klasy Gabrielę Butnoriūtė i Karolinę Butnoriūtė, które przedstawiły interesujące fakty o Europie oraz z innymi uczniami z klas 7-8 zaśpiewaly piosenkę „Happy” w języku angielskim. Do udziału w imprezie przyczyniła się również Edita Staniulionienė, nauczycielka muzyki, która przygotowała piosenkę o językach obcych z uczniami klas starszych. Cała społeczność szkolna dobrze się bawiła, dowiedziała się więcej o Europie i Unii Europejskiej, a uczniowie chętnie zareprezentowali swoją wiedzę języka angielskiego.