Zajęcie edukacyjne z grafiki

6 listopada klasy początkowe Szkoły Podstawowej w Duksztach brały udział w zajęciach edukacyjnych z grafiki w Wileńskim Centrum Sztuki Graficznej. Grafika to jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych. Obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy. Uczniowie trzymali w rękach narzędzia, z których dotychczas nigdy nie korzystali. Na specjalnej płytce wycinali przy pomocy dłuta rysunek, z którego potem robili odbitkę. Poznali,jak się robi linoryt. Następnie uczniowie oglądali wystawę ilustracji do dziecięcych książek słynnych ilustratorów litewskich oraz omawiali te ilustrację z przewodniczką, która zadawała  pytania. Dzieci zaskoczyły panią swą spostrzegawczością i pięknymi odpowiedziami.