Edukacyjne zajęcia w Trokach „Starożytne uzbrojenie rycerza”

20 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Duksztach brali udział w edukacyjnych zajęciach  „Starożytne uzbrojenie rycerza” w Trokach. Historia poznawana w taki sposób  bardziej przemawia do dzieci, na dłużej zostaje  w pamięci.  Każdy uczeń nie tylko obejrzał ekspozycję, usłyszał o dawnych tradycjach rycerskich, ale też miał możliwość założenia ciężkiej zbroi rycerskiej. Następnie wychowawczyni 1-2 klasy Ana Pozniak oprowadziła po Zamku Trockim, przybliżając dzieciom w taki sposób życie ludzi w dawnych czasach. Interesujące jest to, że miejscowość Dukszty leży pomiędzy trzema stolicami Litwy, dlatego na podanie ręki mamy różne  obiekty o znaczeniu historycznym, które możemy częściej zwiedzać.